Rekolekcje w Bolszewie z modlitwą o uzdrowienie – 22.12.2010 r.

W dniach 19-22.12.2012 r. o. Michał Nowak OFM Conv. w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Bolszewie poprowadził rekolekcje. Na koniec rekolekcji 22 grudnia odbyła się modlitwa o uzdrowienie.

Rekolekcje Bolszewo 2010

Oto relacja o. Michała z tego wydarzenia:

Wczoraj wieczorem zakończyliśmy rekolekcje w Bolszewie. Z ogromną radością sprawowałem Eucharystię, a potem prowadziłem wieczór z modlitwą o uzdrowienie. Przyznam szczerze, że trochę obawiałem się czy to „chwyci” w takim znaczeniu, że nie były to rekolekcje stricte ewangelizacyjne, stąd ludzie nie byli przyzwyczajani powoli do pewnych form modlitewnych, które podczas takiego nabożeństwa mają miejsce. Miałem więc pewne obawy, czy to będzie do przyjęcia na parafialnych rekolekcjach, na których jest wiele osób, które nigdy wcześniej nie spotkały się z takim sposobem modlitwy. Moje obawy okazały się jednak nieuzasadnione i po raz kolejny umocniłem się w przekonaniu, że ludzie bardzo takich wydarzeń potrzebują. Wzruszenie, które obserwowałem na twarzach wielu osób potwierdza, jak bardzo ludzie tęsknią za Bogiem i za tym, żeby to właśnie On poukładał ich sprawy.

Oczywiście niesłabnący zachwyt przeżywam moimi braćmi świeckimi. Bez nich wczorajsze wydarzenie nie byłoby możliwe. Gdybym sam chciał się pomodlić nad tymi wszystkimi ludźmi, to pewnie do rana byśmy nie skończyli. Tymczasem zupełnie bezinteresowna pomoc osób, które mogły być w tym czasie w swoich domach i lepić pierogi pozwoliła zamknąć mszę i nabożeństwo w trzech godzinach. Jestem im niezmiernie wdzięczny. Zarówno tym należącym do wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Effatha z Gdańska, jak i tym ze wspólnoty ewangelizacyjnej Światło Chrystusa z Sopotu, którzy posługiwali muzycznie i modlitewnie. Wszyscy ci ludzie są dla mnie wyjątkowi właśnie dlatego, że chcą służyć, że są zafascynowani Jezusem i mają serca przepełnione miłością, co każe im wsiadać w samochody i jechać do Bolszewa, gdzie nikogo nie znają, ale są gotowi posługiwać… Wielkie rzeczy uczynił nam wczoraj Wszechmocny…

Katecheza wygłoszona na mszy świętej odprawionej przed modlitwą o uzdrowienie:

 Katecheza

 

 

Jezus-Czlowiek poprzez nas chce działać,
pracować, kochać, cierpieć,ufać.
Skoro podjął nasze ludzkie życie,
wszystko, co ludzkie –
może okazać się święte:
nasza praca, nasze zmeczenie,
nasza ludzka milość, samotność, cierpienie.
Świętym jest ten,
kto nie przeszkadza Jezusowi dzialać.
Otwiera sie, aby Jezus
szedł przez niego w świat.

ks. Jan Twardowski