11.04.2013 r. – 11.04.2018 r.Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym mija pięć lat od założenia wspólnoty Źródło Wody Żywej. Powstała ona z inicjatywy ks. Jerzego Skiby, egzorcysty Archidiecezji Gdańskiej i miała mieć charakter ewangelizacyjny. Na pierwszym spotkaniu (11.04.2013 r.) otrzymaliśmy słowo:
Dz 2, 41-42:
„Ci więc, którzy przyjęli jego naukę, zostali ochrzczeni. I przyłączyło się owego dnia około trzech tysięcy dusz. Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.”
Od tego momentu zaczął się czas wielkiej łaski dla wspólnoty. Podczas takich wydarzeń jak rekolekcje REO, Msze z modlitwą o uzdrowienie, czy noce czuwania Ewangelia dotarła do ponad 8 000 osób. Jezus dokonał kilkuset potwierdzonych uzdrowień fizycznych, oraz niezliczonej ilości uzdrowień wewnętrznych i głębokich nawróceń. W wyniku rekolekcji , które organizowaliśmy i innych działań ewangelizacyjnych zawiązały się nowe, podobne wspólnoty, tj.: Lumen Christi z Rochester (Minnesota), Całun Łaski w Pruszczu Gdańskim, Wspólnota Dwunastu w Gdańsku Śródmieście oraz Wspólnota w kościele św. Jana Bosko w Gdańsku na Oruni. Wszystkie one ewangelizują w najprostszy sposób, taki jaki stosował Pan Jezus, który głosił Dobrą Nowinę, potwierdzając ją znakami i cudami. 
Pragniemy również zaprosić wszystkich na kolejne rekolekcje, które odbędą się już jutro o 19.00 w kościele NSJ we Wrzeszczu.