Spotkanie modlitewne 21.05.2015 r.

Słowo z dzielenia:

1Tm 1, 3-11

Jak prosiłem cię, byś pozostał w Efezie, kiedy wybierałem się do Macedonii, [tak proszę teraz], abyś nakazał niektórym zaprzestać głoszenia niewłaściwej nauki, a także zajmowania się baśniami i genealogiami bez końca. Służą one raczej dalszym dociekaniom niż planowi Bożemu zgodnie z wiarą. Celem zaś nakazu jest miłość3, płynąca z czystego serca, dobrego sumienia i wiary nieobłudnej. Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą. Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, 10 dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, 11 w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono.

Słowo z nasłuchu:

1.Obraz: Widzę okno pełne światła lub lustro wody odbijające światło. Za nim stoi młoda blond kobieta i patrzy z ogromnym smutkiem, bólem za kimś kto odszedł. A ona jest teraz sama. Pan mówi nie smuć się lecz spójrz w światło, które cię otacza. To Ja Jestem Miłość Boża.

2.Pan Jezus przytula mocno osobę, obecną na spotkaniu,  która nie doświadczyła miłości od swojego ojca Stanisława. Daje jej w ten sposób znak, że ta osoba jest Mu bardzo bliska.

3.Jest tu osoba, kobieta, która dzisiaj w pracy doznała przykrości, upokorzenia i przyszła na to spotkanie bardzo rozżalona. Jezus mówi do niej: Moja miłość jest większa, nie martw się.

4.Jezus chce uzdrowić osobę z zaburzeniami psychicznymi.

5.Zabieram ciężary z twoich ramion, z twoich pleców. To mówię Ja – Pan, twój Tata.

6.Zdejmuję z Ciebie krzyż twojej choroby, która cię przykuła do łóżka i zawieszam go na ścianie twojego pokoju abyś mogła mnie wielbić.

7.Oddaj mi swoje życie. Całe życie.

8.Bo jak śmierć potężna jest Miłość.

9.Nie dałem wam ducha bojaźni, ale ducha odwagi i męstwa, abyście szli i owoc przynosili.

10.Oto jestem w sercach waszych cichy i pokorny.

11.Jestem obecny w was wszystkich i chcę przekazywać przez was swoją miłość.

12.Wytrwajcie. Wystarczy wam Mojej łaski.

13.Obraz i słowo: Przyszedłeś do Wspólnoty Źródło Wody Żywej (obraz: Prysznic nad głową pełną różnego brudu, ran… Wszystko to spływa z tą wodą, która spływa ze źródła wody żywej) Pan Jezus zmywa z ciebie to wszystko, to z czym przyszedłeś.

14.Nikt nie jest potępiony na wieki, każdy może być zbawiony – mówi Pan.